Bevezetés
Most egy rövid bejegyzéssel készültem. Bemutatom a jelenleg használt kedvenc eszközeim webdesignerként a teljesség igénye nélkül. Sok olyan van köztük, ami nagy segítséget nyújt a munkám során, bár apróságnak tűnik. Röviden kifejtem, melyik eszközt mire használom szívesen.
Kedvenc eszközeim webdesignerként 2024-ben
Canva
Közösségi média sablonokat és saját online anyagaim készítem el segítségével. Illetve itt szoktam összerakni az ebook-okat is. Nem mintha nem lehetne ezeket megcsinálni egy „rendes” grafikai programmal… de szeretem az praktikusságot és a gyors és hatékony munkát, ezért használom örömmel a canvát. Időt spórol nekem azzal, hogy például néhány perc alatt is képes vagyok létrehozni pin-eket a pinterest fiókomhoz, ha lettek hirtelen jó ötleteim. Az ingyenes verzióban is nagyon sok képet és kész grafikákat is fel tudsz használni, és kész sablonokat is átalakíthatsz, ha nem vagy túl kreatív hangulatban. Nagyon praktikus! … és online elérhető… és számodra is tudok benne különböző social média és egyéb sablonokat létrehozni!
Figma
A weboldalak design terveit és a különböző arculati elemeket a figma segítségével készítem el. Ez a szoftver főként a web- és UI/UX dizájnerek körében elterjedt. Könnyen tanulható, de el kell ismerni, hogy nagyobb felkészültséget követel a munka során. Akkor óriási segítség, ha tudod jól! használni. Kiegészíthető különböző bővítményekkel és szuper interaktív módon is lehet segítségével tálalni a különböző weboldal terveket. (weboldal prototípus)
Visual Studio Code
Ezt a kódszerkesztő eszközt használom a weboldalak statikus vázának felépítéséhez (html és css), illetve a későbbi fejlesztéseket is ezzel a szerkesztővel végzem. Több hasznos bővítménnyel is kiegészítő, ami felgyorsítja és megkönnyíti a weboldal fejlesztést. Használtam korábban az „Atom” nevű szerkesztőt is, de az nem nyújtott annyi segítséget, mint jelenleg a Visual Studio Code.
Photopea
Tudom tudom… adobe termékek… a jó öreg photoshop. Tényleg sokáig a photoshopot használtam a képek optimalizálásához, ma már inkább csak a komolyabb feljavításokhoz és különböző átszerkesztésekhez használnám leginkább. Azért csak használnám, mert áttértem az Affinity termékekre. Így egy egyszeri díjért cserébe hasonló programokat nyertem, szemben a havidíjas Adobe családdal.
VISZONT, ha kész képek optimalizálásáról van szó, akkor lusta vagyok megnyitni még az Affinity Photo-t is. …és mivel a véletlen folytán ráakadtam az online photopea szerkesztőre, a képek villámgyors optimalizálásához ezt használom. Lehet nagyon „buta” szerkesztőnek tűnik, de tényleg tudja azt, ami a méretcsökkentéshez szükséges és villámgyorsan elérhető. Ingyenes, így bármikor bárkinek tudom ajánlani, és bármikor bármelyik gépről könnyen el tudom érni, hogy elvégezzem a képek optimalizálását. Én nagyon szeretem pontosan az egyszerűsége és gyors elérése miatt.
(Egyébként erről az eszközről már írtam itt is: Képek optimalizálása weboldalra)
TinyPNG
Tudtad, hogy a tinyPNG is egy AI eszköz? Szintén a képek optimalizálásához szoktam használni. A „drag and drop” módszerrel bedobom és néhány másodperc múlva letöltöm a minőségromlás nélkül tömörített képeket. Zseniális eszköz, egyszerű és ez is ingyenes.
Google Drive
Saját anyagaim egy részét is a drive-ra mentem, illetve az ügyfeleim részére is egy drive mappát szoktam létrehozni. Azért szeretem használni, mert így szintén bármikor és bárhonnan el tudom érni a feltöltött anyagaim. Nem keveredik el semmi, nem tűnnek el fájlok. Tudom őket szerkeszteni, mappákat létrehozni és el tudom látni eltérő jogosultságokkal a különböző fájlokat és mappákat. Szuper hasznos!
Mailerlite
A Mailerlite egy email marketing platform. Hírlevelek írásához használom, illetve segítségével jutnak el hozzátok a különböző letölthető anyagaim. Ez is ízlés dolga, hogy ki melyik levelezőrendszert használja, lehetne ez a MailChimp is, az elején viszont a Mailerlite mellett döntöttem és szeretem is használni… szóval ajánlani is tudom.
Összefoglalás
Nem kizárt, hogy vannak ezeknél jobb eszközök is az adott célra, (sok esetben ez ízlés dolga) ez csupán egy lista arról, hogy jelenleg miket használok. Ha az én szakmámhoz kapcsolódó területen dolgozol, remélem hasznos és inspiráló volt számodra ez a rövid kis felsorolás, ha pedig nem ez a te szakterületed, úgy nyertél egy kis betekintést ebbe a témába is.